ÜRÜNLER

Kılavuz Yayları

Elektrik tesisatı kablo montajında ve pek çok makine ekipmanındaki dişli sitemlerinde hareket ve kuvvet aktarıcı olarak çalışan kılavuz yayları Hakan Yay tarafından yüksek teknolojiyle üretilmektedir.

Kılavuz yaylarındaki en büyük farklılık yay spirlerinin çelik halat veya örgülü sert çubukların üzerine sarılmalarıdır. Bu yayların imalatı tamamen özel makineler ve bunlara bağlı 2. 3. istasyonlarla yapılmaktadır. Bu ürünlerdeki kullanım prensibi yayın eksenden kaçık çalışma durumundaki güç ve hareket aktarımındaki performansı ile ilgilidir. Dolayısı ile kullanılacak yere göre farklılıklar arz etmektedir. Bu değişiklikler genelde hem halatın hemde üzerine sarılacak olan yay spir çaplarının değişimidir.

Kılavuz yayı üretiminde ham maddenin tamamı ithal olarak tedarik edilmektedir. Bu da üretim sürecinde teslimat süresini önemli şekilde etkilemektedir. Hakan Yay ürünlerinin kontrol prosesinin en yoğun olduğu üretim şekli bu süreçtir.

Türkiye' de Türk Standartları Enstitüsü'de bu ürüne ait bir standart bulunmamaktadır. Fakat Hakan Yay, hem müşterisinin hem de kendi standartlarının çerçevesinde ön seri imalatlarında testlerini yapıp numune onayı alarak çalışmaktadır.

Yay üretiminde, zengin ürün yelpazemizle ihtiyacınız olan yay çeşitlerini en uygun koşullarda sunuyoruz.