Ürün Çeşitlerimiz

Hakan Yay // Kılavuz Yayları

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerAnkastra Elektrik Tesisatı Kablo Montajlarında ve Makine Ekipmanlarındaki Dişli sitemlerinde hareket ve kuvvet aktarıcı olarak çalışırlar. Bu Yaylardaki en büyük farklılık yay spirlerinin çelik halat veya örgülü sert çubukların üzerine sarılmalarıdır. Bu yayların imalatı tamamen özel makineler ve bunlara bağlı 2. 3. istasyonlarla yapılmaktadır. Bu ürünlerdeki kullanım prensibi yayın eksenden kaçık çalışma durumundaki güç ve hareket aktarımındaki performansı ile ilgilidir.

Dolayısı ile kullanılacak yere göre farklılıklar arz etmektedir. Bu değişiklikler genelde hem halatın hemde üzerine sarılacak olan yay spir çaplarının değişimidir. Kılavuz yaylarının hammadesinin tamamı ithal olarak tedarik edilmektedir. Bu da üretim sürecinde teslimat süresini büyük bir şekilde etkilemektedir. Hakan Yay ürünlerinin kontrol prosesinin en yoıun olduıu üretim şekli bu süreçtir.

En büyük problem ise Türkiye' de Türk Standartları Enstitüsü'de bu ürüne ait bir standart bulunmamaktadır. Fakat Hakan Yay, hem müşterisinin hem de kendi standartlarının çerçevesinde önseri imalatlarında testlerini yapıp numune onayı alarak çalışmaktadır.

Baskı Yayları
Çekme Yayları
Kurma Yayları
Form Yayları
Sac Form Yayları
Kılavuz Yayları
Koruyucu Yaylar
Disk Yayları
Kalıp Yayları
Rezistans Yayları
Kelepçe Yayları ( Hortum Kelepç. )
Pim Yayları
Subap Yayları
Trambolin Yayları
Pil ( Batarya ) Yayları
Keçe Yayları
Segman Yayları
Kupilya ( Firkete ) Yayları
Mandal Yayları
Hidrolik Kalın Yay
Volud ( Külah ) Yaylar
Makara ( Güç ) Yayları
Etiketlik
Çekme Çubuğu Yayları
Hakan Yay Sanayi © 2013
Tüm Hakları Saklıdır
MEGA TASARIM